Doğru köpek Oteli nasıl anlaşılır ?

Bugün ki blog yazımı sektörde ki yeni oluşumlar için yazmak istedim.Evinizin 4 ayaklı bir ya da birkaç bireyi var  ve siz seyahate gitmek zorundasınız.Belki düğününüz var ve evinizde onlarca misafir ağarlayacaksınız. Evladı olan her ebeveyn nin başına gelen bu temel ihtiyaçlar için kim bilir kaç kez güvenebileceğiniz ve gözü kapalı emanet edebileceğiniz yer aradınız öyle değil mi ? Biliyorum çünkü evladım Tarçın'ı 6 sene boyunca hiç bir yere emanet edemedim. Ya ona iyi bakmazlarsa , ya kötü davranırlarsa , ya üzülür onu terk ettiğimi düşünürse dedim. Hem Tarçın bensiz asla yemek de yemez.Hele küçücük kafesler ya da ev dahi olsa 10 m2 odalar da oğlum mutsuz olurdu. Biliyordum. Bu sebeptendir ki Veteriner Hekim ve Hayvansever camiasının göbeğinde dahi olsam Tarçın'ı hiç bırakamadım. 


Peki Son yıllarda trend eğilim olarak ortaya çıkan ve yukarı da ki ihtiyaçlardan dolayı doğan bir sektör olan Köpek Oteli diğer adıyla Köpek pansiyonlarının evlatlarımızı bırakmak için doğru yer olup olmadığını nasıl anlarız ?


Her şeyden önce evlatların sağlıklı ve doğru koşullarda barındıklarına emin olmanız lazım. Evladınızı bıraktığınız an itibari ile yaşanılabilecek olumsuz durumlara karşılık  her türlü müdahaleyi en kısa sürede gerçekleştirecek donanımlara haiz olmayan hiç bir yere evladınızı bırakmayınız.

Köpek otellerinde bir çok sebepten dolayı güvenlik üst düzey olmalıdır. Ev içi veya bahçeler de serbest dahi olsalar hizmet verenlerin güvenlik için neler yaptığını, nasıl önlemler aldığını bilmelisiniz.

Sizlerle hangi hekimle çalıştığını paylaşmayan gerçek veya tüzel kişilere evladınızı emanet etmemelisiniz.

Günlük gezdirme programı olmayan hiç bir oteli tercih etmemelisiniz. Diyelim ki bir otelde 20 den fazla köpek var ve alan olarak da kocaman bir arazide değil.Böyle bir durumda küçücük bahçeyi kullanma alanlarının ne kadar kısıtlı olduğunu bir düşünsenize .

Evladınızı ve sizi sırf evcil hayvanınız var diye yürüyen para balyası olan gören işletmelerden de uzak durmalısınız.Maalesef Evladı olan her pet sahibinin başına gelen bu durum, anlayıştan yoksun sadece yaptığı para alış verişini baz alan her türlü kurumu zaman zaman deneyimliyoruz.Evladı olan herkesi Parası yoksa bakmasın,köpek bakmak lüks iştir diyerek niteleyen insanlardan evladınıza sevgi vermesini bekleyemezsiniz.

Evladınızın gün içerisinde ki aktivitelerini sizinle paylaşmayan , sizinle iletişime kapalı hiç bir kişi veya kuruma evlatlarınızı teslim etmemelisiniz.


Evladınızı bıraktığınız an ve sonrası için gördüğünüz görsel her türlü done de onun gözlerine ve genel tavrına dikkat edin. Gözler Onların ne yaşadığını ve ne yaşamakta olduğunu size en doğru şekilde anlatacaktır.

Her pet sahibi evladını iyi tanır. Evladınızla teslim ettiğiniz mamasının sadece evladınız tarafından tüketildiğini takip edin. Sizin alerjen etkili mamanızı başka canlara yedirmediklerinden emin olun.

Tüm bunların yanı sıra size bu hizmeti layığı ile vereceğini taahüt eden kişiyi yerinde / evinde ziyaret edin. Samimiyetini ve gerçekten onları sevdiğini anlayın. İçinizin sinmediği hiç bir yere mecburıyetlerinizden dolayı evladınızı emanet etmeyin.


Onlar bizim evlatlarımız.TARÇIN'NIN kılına zarar gelse dünyaları yakarım dedim hep. İşte tam da bu yüzden onu sadece gerçekten sevebilecek ,sizin yokluğunuzu en az şekilde hissedecek ve en önemlisi başına hiç bir şey gelmeyecek güvenli yerleri tercih etmelisiniz.


Size sunulan reklamdan ziyade gerçeklik ile ilgilenmelisiniz.

Sizi sunulan maddi değerlerden ziyade samimiyete inanmalısınız. 


Sevgilerimle 

Bilge Güvener


Etiketler: antalya köpek oteli, köpek oteli antalya, köpek ev pansiyonu, köpek oteli, köpek pansiyonu, Köpek bakım evi, evcil hayvan oteli, Pet pansiyon, antalya pet pansiyon